Abalıoğlu Yağ; Çiğli'de 25.000m², Aliağa'da 68.000m² ,limanlara ve ihracat kanllarına yakın olan Mersin ilinde faaliyete geçen fabrika 64.000m² alan üzerine kurulmuştur. Aliğa ve Mersin bulunan tesis, Multi Crush işleme sistemi ile 1000 ton yağlı tohum işleme kapasitesine sahiptir. Abalıoğlu Yağ'ın tedarik ettiği ve satışa hazır hale getirdiği ürünler arasında Soya Fasulyesi, Soya Küspesi, Soya Yağı, Soya Kabuğu, Soya Fullfat, Ayçiçek Küspesi, Ayçiçek Yağı, Ayçiçek Kabuğu, DDGS, Buğday Kepeği, Mısır gibi ürünler bulunmaktadır.

Yem hammadde sektöründe yenilikçi ve öncü kuruluş olan Abalıoğlu Yağ, ürettiği soya küspesi, soya yağı ve soya kabuğu ile büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve balık yemi yapan firmalar için çok önemli bir tedarikçi konumundadır.

Çeşitli yağlı tohumları işleme teknolojisi olan ve her çeşit yağlı tohumu işleme özelliği bulunan Abalıoğlu Yağ tesislerinde; ayçiçeği, kanola, keten, ketencik ve aspir gibi yağlı tohumlar işlenmektedir.

Yağlı tohum kırma, ham yağ üretimi, bitkisel yağ rafinerisi, modern şişeleme hattı ve depoları olan tesislerde ham yağ üretimi de yapılmaktadır.